Rejjie Snow, Suff Daddy i Little Simz w kempowym składzie.
Polska reprezentacja podczas tegorocznego festiwalu wzmacnia się duetem W.E.N.A. x Sarius! Ci dwaj panowie mieli się spotkać w studio tylko raz, podczas gościnnej nagrywki na krążek duetu Voskovy. Ich współpraca ułożyła się jednak na tyle dobrze, że zaledwie po kilku dniach w tłoczni Asfaltu wylądowała pełnoprawna EP-ka „Złe Towarzystwo”. Materiał sprawdził się rewelacyjnie i różnica między rap-sceną Warszawy i Częstochowy w jednym momencie zupełnie stopniała. Cała kolaboracja zaowocowała również serią wspólnych koncertów, której jednym z przystanków będzie właśnie Hip Hop Kemp 2017!

wena-sarius

Wprost z Irlandzkiego Dublina przyjedzie do Hradca bez wątpienia najciekawszy reprezentant nowej fali z zielonej wyspy – Rejjie Snow. Zaledwie dwudziestotrzyletni raper ma już na swoim koncie miliony zapętleń na YouTube, świetne kolaboracje z najlepszymi amerykańskimi producentami, a przede wszystkim kreowany jest na prawdziwego odkupiciela tradycyjnego G-Funku. Jego unikalne flow niesie się lekko po funkowych bitach jak surferzy na falach zachodniego wybrzeża. Nic zresztą dziwnego, bo świeża tożsamość Snowa najbardziej przywodzi na myśli właśnie słoneczną Kalifornię.

rejjie

By pokazać z jak wielu muzycznych inspiracji czerpie cała kultura hip-hopowa, obok beztroskiego funku stawiamy atmosferyczny jazz. Naszą dzisiejszą niemiecką propozycją jest pochodzący z Dusseldorfu Suff Daddy. W swoich produkcjach stara się  łączyć klasyczny rap z jazzowymi aranżacjami, a wszelkich wielbicieli tego typu mixów na pewno ucieszy fakt, że do Hradca Suff przyjedzie wraz z pełnym live bandem. Kemp po prostu kocha takie koncerty!

suff-daddy

Do Kempowego składu dołącza także młodziutka reprezentantka z Wielkiej Brytanii – Little Simz. Ta 23-letnia raperka ma już na koncie dwa krążki, 4 mixtape’y, 6 EP-ek, własną niezależną wytwórnię muzyczną i długą listę występów na żywo. Nic dziwnego, że ze swoimi eksperymentalnymi brzmieniami w końcu trafi na Kemp!

little-simz

Jak widać, kolejny piątek skutecznie podgrzewa atmosferę przed zbliżającą się edycją festiwalu Hip Hop Kemp. Już po raz szesnasty między 17 a 19 sierpnia teren byłego lotniska wojskowego w Hradec Králové zamieni się w prawdziwe centrum hip-hopowej zajawki. To tutaj, zaledwie 50 kilometrów od polskiej granicy spotka się ze sobą rap, taniec, grafiti i produkcja, czyli wszystkie cztery filary najpiękniejszej pasji świata. Widzimy się także na oficjalnym warm-up party w środę, 16 sierpnia!

3-dniowe karnety na festiwal dostępne są na www.joystore.pl/hhk

wróć