Pierwszy rzut polskich artystów na Kempie!

Na festiwalowej scenie tradycyjnie nie może zabraknąć polskich graczy – do muzycznego składu 17. edycji Festiwalu z Atmosferą poajwią się Grubson & Liveband, Zipera oraz Żabson!

Grubson to jeden z tych artystów, którzy hiphopową zajawkę zapisaną mają w DNA! Już jako nastolatek zaczynał kręcić lokalne rap imprezy, co w prostej linii zaprowadziło go do pierwszych nagrywek. Unikatowe połączenie boombapowej energii z wpływami raggamuffinowego vibe’u zaowocowało milionami wyświetleń na YouTube, dziesiątkami tysięcy sprzedanych krążków i przede wszystkim potężnym gronem oddanych fanów, których na pewno nie zabraknie też podczas powrotu Grubego z livebandem na kempową scenę!

Powrót do gry tak legendarnego składu nie mógł nam umknąć! W momencie gdy O.N.F.R. osiąga pełnoletność, Pono, Koras i Fu po latach spędzonych na indywidualnych działaniach postanowili znów połączyć swoje siły. Nie ma tu jednak mowy o odcinaniu kuponów, kultowa ekipa wraca z zupełnie nowym materiałem, krążkiem „Meritum.”, który już od pierwszego singla zapowiada się rewelacyjnie. Nie inaczej zapatrujemy się na Kempowy koncert Zipery, który będzie bez wątpienia jednym z najważniejszych momentów tegorocznej edycji!

Ciężko znaleźć na polskiej scenie postać, która w podobnym czasie osiągnęła tak ogromny sukces komercyjny, jak Żabson. Zupełnie nas to nie dziwi – charakterystyczna stylówka, niebanalne flow i viralowy potencjał tego gracza stawiają go na kompletnym czele krajowej nowej szkoły. Koncerty Żaby to również nowa, energetyczna jakość, którą wspólnie przetestujemy w Hradec Králové!

A to oczywiście nie koniec polskich szyldów w line-upie HHK 2018 – w najbliższych tygodniach poznamy zarówno kolejnych reprezentantów polskiej sceny, ale też ksywy zza Oceanu i przedstawicieli naszych bliższych sąsiadów, stay tuned! Tak jak zapowiadaliśmy – najszybciej o nowościach w line-upie wiedzą zawsze wszyscy, którzy dołączyli do grupy HHKempowicze!

wróć