Małpa wraca na Hip Hop Kemp!

Ciężko przypomnieć sobie inny, tak spektakularny wjazd z podziemia na sam szczyt, niż ten, który zaliczył Małpa ze swoim debiutanckim krążkiem „Kilka numerów o czymś”. Chociaż od tego czasu minęło już 8 lat, to Łukasz Małkiewicz wciąż nie schodzi poniżej poziomu, który na samym starcie wywindował sobie kosmicznie wysoko. Każda jego solówka pokryła się w Polsce złotem, a każdy jego koncert to prawdziwy majstersztyk, zarówno pod kątem muzyki jak i stylu. Autentyczny fan kempowej zajawki, który pojawiał się w Hradcu już nie raz, i to nie tylko w roli artysty, w tym roku ponownie poniesie kempową publiczność  wysoko „Ponad Horyzont”.

malpa

Nie zatrzymujemy również ogłoszeń zza Oceanu. Kempowy program wzmacnia dzisiaj Saga, jeden z najbardziej uduchowionych, a przede wszystkim prawdziwie autentycznych raperów na  brooklińskiej scenie. Klasyczne flow podparte jest w tym wypadku świetną produkcją, bo do Hradca przyjedzie on w towarzystwie Theloniousa Martina, cenionego producenta (mającego na koncie mixy dla Skyzoo czy Curren$y), z którym wydał w lutym tego roku bardzo esencjonalny album „Molotov”.

W siłę rośnie także ekipa z Wysp. Działający na scenie już od 12 roku życia Awate to gracz, który zdecydowanie ma coś do przekazania swoim rapem. Urodzony na północy Afryki, ale wychowany na londyńskich ulicach artysta nie boi poruszać się ważnych tematów dotyczących tożsamości rasowej, które podsyca niekonwencjonalnymi bitami na bazie soulu i psychodelicznego funku.

Tak często używany w rapie termin „brat” nigdy nie brzmiał tak autentycznie, jak w kontekście składu Mädness x Döl. To samo DNA, ta sama zajawka i rap skillsy wyssane prawdopodonie już z mlekiem matki – nie ma u naszych zachodnich sąsiadów bardziej naturalnego kolektywu tworzącego rap na tak wysokim poziomie! Skład zasila także Marpo, reprezentant gospodarzy, który od lat, konsekwentnie buduje swoją stylówkę na połączeniu rapu z prawdziwym duchem rock’n’rolla.

hhk-saga-marpo-awate-madness

wróć