Kaos One, Starrlight i inni

Festiwal z Atmosferą
zbliża się wielkimi krokami! Oficjalnie widzimy się od 17 do 19 sierpnia w czeskim Hradec Králové, zaledwie 50 km od polsko-czeskiej granicy. Ale już od środy – 16 sierpnia – rozkręcamy gruby melanż podczas festiwalowego warm-up party!

Dzisiejsza odsłona poświęcona jest w pełni europejskim artystom – do kempowego line-upu dołącza czwórka Włochów: Kaos One, DJ Craim, Danno i DJ Baro, przedstawicielka Holandii Starrlight, niemiecki raper Edgar Wasser oraz czeski duet Rest & DJ Herby.

Kaos One, DJ Craim, Danno i DJ Baro to czwórka z pięciu członków włoskiej super grupy Good Old Boys. Niezwykle charyzmatyczny i obdarzony mocnym wokalem Kaos One jest obecnie najpopularniejszym reprezentantem sceny hardcore’u we Włoszech. Tworzy zgrany duet wraz z DJ-em Craimem, który zaledwie w wieku 16 lat uzyskał tytuł wicemistrza świata ITF 2005! Danno to działający od 1994 roku współzałożyciel legendarnej hip-hopowej grupy Colle der Fomento, do której dołączył także DJ, beatmaker i bboy DJ Baro. Ten występ będzie prawdziwym pokazem skillów wokalnych i turntablistycznych!

kaosone

Starrlight od najmłodszych lat zakochana była w muzyce i próbowała swoich sił wokalnych, tworząc teksty do instrumentali swoich ulubionych artystów – Missy Elliot, Da Brat, Lil’kim, czy MC Lyte. Już w wieku 16 lat tworzyła swoją własną muzykę. Ze swoim świeżym podejściem do holenderskiej sceny zaczęła wspinać się na szczyt – obecnie przed takimi artytsami, jak Rockness (Heltah Skeltah), Shabaam Sahdeeq, Reverie, Yarah Bravo czy Onyx.

starrlight

Rest & DJ Herby współpracują razem od 2010 roku, kiedy to wydali pierwszy z dwóch wspólnych albumów. Były mistrz freestyle’u wydaje w tym roku nowy solowy krążek, ale to właśnie z DJ-em Herbym grają najbardziej energiczne i klimatyczne koncerty. Z kolei dobrze znany niemieckiej publiczności Edgar Wasser powraca w tym roku na Hip Hop Kemp po 3 latach, by znów zarazić nas swoją ironią i sarkazmem ze sceny.

3-dniowe karnety na tegoroczny festiwal (17-19 sierpnia) i poprzedzający go warm-up (środa, 16 sierpnia) dostępne są na www.joystore.pl/hhk

wróć