Miejscówka

[Mapa HHK z 2017 roku – aktualna mapa już wkrótce!]

Festivalpark, na którym odbywa się festiwal Hip Hop Kemp, znajduje się na terenie starego lotniska wojskowego  w miejscowości Hradec Králové w Republice Czeskiej, ok. 40 km od przejścia granicznego Kudowa-Zdrój – Náchod. Dokładny adres Festivalparku to Festivalpark, Letiště 38, HRADEC KRÁLOVÉ (współrzędne GPS: 50.243562N,15.835904E).

Na teren Festivalparku można dostać sie zarówno samochodem, jak i autobusem. Specjalne darmowe autobusy wahadłowe będą dowozić Kempowiczów, którzy przybyli pociągiem z dworca głównego w Hradec Králové.

Samochód

Jak dojechać furą na Kemp? Najlepiej odwiedzić maps.google.com i wyszukać nazwę „letiste, hradec kralove” (współrzędne GPS: 50.243562N,15.835904E)  – właśnie na terenie lotniska w Hradec odbędzie się najtłustsza impreza tego lata! Wspomniany serwis pozwoli Wam dobrze zaplanować trasę na Hip Hop Kemp z każdego miejsca na świecie.

15maluch» Warszawa – drogą S8 I DK5 przez Sieradz, Wrocław, Trutno. Długość podróży: ok. 6,5 h (ok. 540 km)
» Kraków – trasą 35 przez Katowice, Ostrawę, Ołomuniec (długość podróży: ok. 4,5 h, ok. 400 km) lub A4 i DK46 przez Katowice, Krapkowice, Kłodzko, Kudowę Zdrój (długość podróży: ok. 4 h, ok. 360 km)
» Katowice – Hradec Kralove: A4 i DK46 przez Krapkowice, Kłodzko, Kudowę Zdrój. Długość podróży: ok. 3 h 45 min (ok. 291 km)
» Wrocław – DK8 przez Ząbkowice Śląskie, Kudowę Zdrój, Nachod. Długość podróży: ok. 3 h (ok. 175 km)
» Poznań – DW434 przez Gotyń, Jawor, Trutnov. Długość podróży: ok. 5 h (ok. 315 km)
» Szczecin – drogą S3 przez Gorzów Wielkopolski, Nową Sól, Kamienną Górę, Trutnov (długość podróży: ok. 6 h, ok. 470 km) lub A13 (Niemcy) (długość podróży: ok. 6,5 h, ok. 597 km)
» Gdańsk – A1 przez Grudziądz, Zduńską Wolę, Wrocław, Kudowę Zdrój. Długość podróży: ok. 8,5 h (ok. 679 km)

Na terenie festiwalu znajdziecie oczywiście wielki parking, gdzie będziecie mogli zaparkować swoje auta (koszt 150 CZK).

Szukacie transportu lub macie wolne miejsca w aucie? Umówcie się na wspólny dojazd z innymi festiwalowiczami i rozpocznijcie integrację w podróży dzięki BlaBlaCar! Jeśli jesteś kierowcą i wyruszasz do Hradec, udostępnij swoje wolne miejsca za cenę zrzutki na paliwo i nie jedź sam! Jeśli poszukujesz transportu, by dotrzeć na Kemp, znajdź przejazd ze swojego miasta – to łatwe, bezpieczne i często tańsze niż bilet na pociąg.

Kempobus

Jazda Kempobusem to nie tylko opcja na poznanie nowych znajomych do wspólnych imprez na Kempie, ale także specjalne konkursy festiwalowe. Przez całą trasę do Hradca leci starannie dobrana muzyka, wprowadzająca w kempowy nastrój. Dodatkowo piloci opowiadają różne ciekawe historie o imprezie i dają cenne wskazówki, jak w pełni skorzystać ze wszystkich uroków festiwalu Hip Hop Kemp.

Kempobusy wyjechały na HHK po raz pierwszy w 2003 r. Obecnie to największa w Polsce zorganizowana wyprawa na zagraniczne wydarzenie muzyczne. Autokary wyjeżdżają z 8 polskich miast w nocy z wtorku na środę, by dotrzeć do Festivalparku na środowy warm-up, a wracają do Polski w niedzielę przed południem. Ceny dotyczą przejazdu w obie strony.

W 2018 roku Kempobusy wyjadą z 8 polskich miast:
BYDGOSZCZ ▸238 PLN (parking przed halą „Łuczniczka”)
GDAŃSK ▸268 PLN (przystanek przy kinie Krewetka)
KATOWICE ▸ 188 PLN (pl. Andrzeja)
KRAKÓW ▸228 PLN (parking przy Hotelu Wyspiański)
ŁÓDŹ ▸218 PLN (dworzec PKP Łódź Kaliska)
POZNAŃ ▸208 PLN (Dworzec Letni)
WARSZAWA ▸248 PLN (pl. Grzybowski 12)
WROCŁAW ▸118 PLN (parking pod Wzgórzem Andersa)
REZERWACJA MIEJSC TUTAJ.

 

Pociąg

Do Hradec Králové można dostać sie za pomocą pociągu poprzez dojazd kombinowany polską i czeską koleją. Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronach PKP oraz CZESKIEJ KOLEI. Trasa z Dworca Głównego do Festivalparku: bit.ly/HradecDworzec-Festivalpark

Przejście graniczne z Czechami znajduje się ok. 40 km od Hradca, w miejscowości Kudowa-Zdrój. Zarówno z Kłodzka, jak i z Kudowy będą kursować prywatne taxi-busy, które dowożą ludzi bądź do czeskiego Nachodu (miejscowość przygraniczna, gdzie można wsiąść w pociąg do Hradca), bądź na sam teren festiwalu.

Z dworca głównego w Hradec Králové (Hradec Králové, hlavní nádraží) będą w krótkich odstępach czasowych kursować specjalne kempowe autobusy wahadłowe, które dowiozą wszystkich podróżnych bezpośrednio na teren festiwalu.

Warszawa – Hradec Králové: opcja z jedną przesiadką: pociąg z Warszawy Centralnej do Pardubic hl.n., a następnie przesiadka w pociąg w Pardubicach hl.n. do Hradec Králové. Odjazd o 21:00, przyjazd: o 05:56

Kraków – Hradec Králové: opcja z dwiema przesiadkami: pociąg z Krakowa Głównego do Katowic, tam przesiadka w pociąg do Pardubic hl.n., a następnie przesiadka w Pardubicach hl.n. w pociąg do Hradec Králové. Odjazd o 21:10, przyjazd o 05:56

Katowice – Hradec Králové: opcja z jedną przesiadką: pociąg z Katowic do Pardubic hl.n., a następnie przesiadka w pociąg w Pardubicach hl.n. do Hradec Králové. Odjazd o 00:10, przyjazd o 05:56

Wrocław – Hradec Králové: opcja z dwiema przesiadkami: pociąg z Wrocławia Głównego do Usti nad Orlici, tam przesiadka w pociąg do Pardubic hl.n., a następnie przesiadka w Pardubicach hl.n. w pociąg do Hradec Králové. Odjazd o 06:35, przyjazd: o 11:21

Poznań – Hradec Králové: opcja z trzema przesiadkami: pociąg z Poznania Głównego do Wrocławia, tam przesiadka w pociąg do Usti nad Orlici., następnie przesiadka w Usti nad Orlici w pociąg do Pardubic hl.n., a następnie przesiadka w pociąg do Hradec Králové. Odjazd o 03:35, przyjazd o 11:21

Szczecin – Hradec Králové: opcja z trzema przesiadkami: pociąg ze Szczecina Głównego do Wrocławia, tam przesiadka w pociąg do Usti nad Orlici., następnie przesiadka w Usti nad Orlici w pociąg do Pardubic hl.n., a następnie przesiadka w pociąg do Hradec Králové. Odjazd o 00:13, przyjazd o 11:21

Gdańsk – Hradec Králové: opcja z dwiema przesiadkami: pociąg z Gdańska Głównego do Warszawy Centralnej, tam przesiadka w pociąg do Pardubic hl.n., następnie przesiadka w Pardubicach w pociąg do Hradec Králové. Odjazd o 10:52, przyjazd o 21:21 lub odjazd o 18:00 przyjazd o 05:56

wróć