Druga odsłona kempowego line-upu

 

O Chief Keefie śmiało można powiedzieć, że jest jednym z najbardziej wyrazistych raperów, jacy w ostatnich latach dostali się na sam szczyt tej gry! Jego opasła jak kempowy langosz kartoteka policyjna i kontrowersyjny sposób bycia, zupełnie nie przeszkodziły mu w wydaniu trzech albumów i kilkunastu mixtape’ów, do których swoje cegiełki dokładali m.in. Kanye West, A$AP Rocky czy Gucci Mane. Budzący skrajne emocje styl Keefa nie pozwala przejść obojętnie obok jego twórczości, która bez dwóch zdań stanowi nie tylko filar sceny z Chicago, ale też odciska swój ślad na całej nowej fali.

Mówisz Kemp, myślisz…Evidence! Niewielu artystów wracało do Hradec Králové z tak dużą częstotliwością jak ten kalifornijski raper i producent. Nic nie dzieje się bez przyczyny – Ev to prawdziwa, chodząca esencja Kempowej zajawki. Prawdziwy truskulowiec, który nigdy nie zamykał się na świeże wpływy, dzięki czemu od lat skutecznie spaja swoją twórczością całą rap grę – od boombapowych najntisów, aż po współczesną nową falę.

O tym jak bliskie Kempowi są brzmienia Detroit przekona nas nowa twarz tegorocznego programu – Illa J! Chociaż nie sposób zapowiedzieć tego gracza bez nawiązania do jego brata, legendarnego J Dilla, to młodszy Yancey od zawsze szukał w rapie swojej własnej drogi. Jego solówki kusząco uciekają w stronę vibe’ującego soulu, w którym Illa jest w stanie zaprezentować pełną moc swojego wokalu, ale równie dobrze radzi sobie z klasycznie rapowym rzemiosłem.

wróć