Ankieta pokempowa

Tradycyjnie wszystkich Kempowiczów, którzy świętowali z nami Hip Hop Kemp 2018, prosimy o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami i uwagami dotyczącymi tegorocznej edycji.

Zanim odpalicie formularz, zapoznajcie się z naszymi refleksjami! Mamy wewnętrzne poczucie, że doskwierające Kempowiczom kwestie, które dotyczyły festiwalu od wielu edycji, w tym roku zostały znacznie poprawione. Należą do nich kolejki do wejść/opasek, toi toi (plus ich czystość), nagłośnienie, bezpieczeństwo… Wróciła także pozytywna atmosfera (w końcu „enjoy your life in love & peace!”), która zyskała dzięki zniechęceniu do festiwalu wielu niezwiązanych z kulturą osób, które wcześniej wybierały się na Kemp głównie organizować/brać udział w maratonie testowania najróżniejszych środków psychoaktywnych.

Rok temu pole namiotowe nawiedziło mnóstwo „typów spod ciemnej gwiazdy”. Z tego powodu festiwal został mocno prewencyjnie wzięty pod lupę przez połączone siły czeskiej i polskiej policji. Zdajemy sobie sprawę, że organizowane przez organy nadzoru akcje profilaktyczne związane z przeszukiwaniem samochodów / namiotów (analogia do kontroli kosmetyków przy wejściu na lotnisko w bagażach podręcznych pasażerów…) wprowadzały sporo dyskomfortu u uczestników festiwalu. Jednakże dzięki tym akcjom zostało ujętych wielu niebezpiecznych „pseudokempowiczów”, którzy zamierzali wnieść na festiwal niebezpieczne przedmioty (w tym broń) oraz hurtowe ilości ciężkich substancji, które – cóż – nie mają żadnego związku z naszą kulturą. Choć sami nie jesteśmy fanami interwencji policyjnych i odpowiada za nie stricte lokalna władza, dla niektórych osób zdają się one być konieczne, by zniechęcić do zatruwania atmosfery naszego festiwalu. A na niej najbardziej nam wszystkim zależy, więc cieszymy się z Wami, że w tym roku mocno udało się ją odzyskać!

 

wróć