Alltta, podopieczni QueQuality i inni!

Chociaż dzień dziecka był już wczoraj, to dla naprawdę grzecznych kempowiczów mamy dzisiaj masę pięknych prezentów. Zaczynamy od tego, że polską scenę na festiwalu wzmacnia ekipa QueQuality ze swoim showecasem, który z pewnością wykreuje kolejnych graczy rodzimej sceny. Niemniej ciekawie wygląda sytuacja z ogłoszeniem duetu Alltta, który świeżym spojrzeniem na rapową produkcję odczarowuje nową falę również dla fanów tradycyjnego samplingu. Gdy dołączymy do tego kempowego klasyka, Vladimira 518 i niemieckiego reggae lwa w osobie Nosliwa, to pewne staje się, że to będzie kolejny piękny Kemp!

que

Mijają już trzy lata odkąd label QueQuality pod sterami niestrudzonego Quebonafide przeczesuje całą polską młodą scenę, by z jej najgłębszych odmętów wyławiać prawdziwe perełki. Wszystko z dbałością o jakość, która płynie z każdego apektu pracy tej wytwórni. W tym roku do Hradca zaprosiliśmy całą tę ekipę, by mogli zaprezentować u nas najbardziej obiecujących graczy spod swojego znaku. Tym samym, na scenach kempowych hangarów zagra tegoroczny Młody Wilk – Plan Be, Emes i Kartky ze swoim „Nowym Kinem”, wymykający się kategoriom raper i producent Bokun, oraz zaledwie osiemnastoletni freshmen VBS. Takiej dawki świeżej krwi nie można będzie odpuścić!

alltta

To ogłoszenie musi ucieszyć tych, którzy cenią w produkcji niekonwencjonalne podejście do klejenia sampli i newschoolowe zacięcie w tradycyjnie rapowych kompozycjach! Tymi właśnie cechami wyróżnia się bowiem francusko-amerykański duet Alltta, czyli sam szczyt europejskiej produkcji w postaci 20syl, którego wspiera nawijką znany ze składu The Procussion Mr. J. Medeiros. Innowacyjny mix, który udało się uzyskać tym artystom niesie za sobą zupełnie zasłużone uznanie na całym świecie, przyciąjąc na koncerty składu tysiące fanów. Nie inaczej będzie z pewnością na Kempie, bo świeżość i lekkość materiału od Alltta, nie pozwala po prostu pozostać mu obojętnym!

vlad518

Jeśli ktoś obawiał się o to, że podczas tegorocznej edycji Kempa zabraknie jej absolutnie flagowej postaci, to już śpieszymy z uspokojeniem. Na szesnastej edycji Festiwalu z Atmosferą zagra również i Vladimir 518, człowiek-instytucja czeskiej sceny hiphopowej, człowiek który poświęcił całe swoje życie najpiękniejszej zajawce świata. Rozpoczynał jako grafficiarz, po czym mocno wszedł w rap, stając się w Czechach jego prawdziwą ikoną. Hiphopowy aktywista, stojący za całą masą wspaniałych, multigatunkowych projektów na czele ze swoim własnym labelem Big Boss. Ten koncert to pozycja obowiązkowa, dla prawdziwego kempowicza!

nosliw

Nie zapominamy także o mocno pokrewnych rapowi gatunkach muzycznych, i zza wschodniej granicy zapraszamy na Kempa jednego z najbardziej rozchwytywanych Niemieckich artystów reggae, jakim niewątpliwie jest Nosliw. Niesamowity vibe, który towarzyszy jego koncertom zyskał ogromne uznanie również u hiphopowej społeczności w Niemczech, która traktuje go jak w pełni swojego człowieka.

wróć